Odrazu som otec; Rekordér, akrobat...

Autor: Jozef Šána | 9.2.2019 o 12:48 | (upravené 11.2.2019 o 9:25) Karma článku: 1,29 | Prečítané:  419x

Prešlo ďalších pár týždňov a náš malý človiečik sa nám mení pred očami. Skúša s nami občas trochu „cvičiť“, ale zatiaľ stále vyhrávame. Každý deň je to pár zápasov.

Zamyslel sa už niekedy niekto nad tým, koľko také malé dieťa počas dňa vypije mlieka? U nás je to momentálne asi trištvrte litra za deň. Má 5 kíl, takže podľa tabuliek ukážkové dieťa. Možno si poviete, že to nie je až tak veľa za celý deň, veď trištvrte litra vypije dospelý aj na posedenie. Aj keď možno nie každý. Ale porovnajme si to. Aby sme nemuseli ďaleko chodiť, dajme tomu so mnou. Vážim približne 20x viac, takže podľa tohto pomeru by som mal teoreticky zvládnuť 15 litrov. Keď som donútený a situácia si to vyžaduje, tak zvládnem aj 6-7 pív za jeden večer, ale 30 pollitrákov by bolo príliš aj počas celého dňa. Občas sa trochu bojím ako to bude, keď vyrastie. Známi nám hovoria, že to alebo ono má po mame, ale ja viem, že apetít má jednoznačne po mne. A hoci ho kŕmime približne každé tri hodiny, taký hlad ako má niekedy on, taký sa vidí málokedy.

S tým je priamo spojená aj ďalšia vec. Čo sa s tým mliekom stane počas tej krátkej cesty cez to malé telíčko. Rodičia vedia o čom hovorím. Občas mám pocit, že minimálne na našej ulici by mal byť vyhlásený aspoň prvý stupeň chemickej pohotovosti. Zatiaľ sme to vždy nejako dokázali rýchlo zabaliť, ale čo keby došlo k úniku a ohrozeniu na životoch? Viem, poviete si, že som ďalší otec, ktorý nič neznesie a prebaľuje dieťa v plynovej maske. To určite nie. Samozrejme, že sa to dá zvládnuť. Ale priznajme si úprimne, ktorému z vás aspoň raz pri prebaľovaní nevykrútilo poriadne nos? A ten boj pri tom. Hoci každým pokusom získavame viac a viac skúseností a občas pri tom trháme časové rekordy, pre neho to nikdy nie je dosť rýchlo. Ďalšia vec je, ako sa pri tom krúti. Rozumiem, že to asi nie je pre neho príjemný pocit, ale tvári sa ako keby ten náklad bola naša vina. Občas mi napadne text od IMT Smile, „krútim sa, krútim a ty si to zavinila...“. Inokedy mi zase pripadá ako malý iluzionista, ktorý má na sebe neviditeľnú kazajku, z ktorej sa snaží dostať skôr než bude mať na zadku prilepenú čistú plienku.

Malé deti sú úžasné v tom, čo všetko dokážu a som zvedavý, čo všetko nás ešte čaká. Môžete o tom počuť alebo o tom čítať, ale ja si počkám na vlastnú skúsenosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?